portal osiedli, dzielnic i miast

Białystok - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gorące tematy » Forum » Wolny zawód
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wolny zawód

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
KarolciaMil23 
   

Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Śro Cze 21, 2017 14:30
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 13:47    Temat postu: Wolny zawód

Hejka. Od kilku lat pracuję na etacie jako copywriter. Dziś zdecydowałam, że to najlepszy moment założyć coś swojego. Mam już nawet kilku klientów — myślę, że to dobry start. Macie może jakieś rady dla przyszłego wolnego strzelca? O czym powinnam wiedzieć i pamiętać, zanim się ostatecznie zdecyduję?
Torelinian 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Cze 14, 2017 15:20
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Przymorze-Kołobrzeska

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 12:02    Temat postu: Re: Wolny zawód

Fajny zawód. Ja też lubię pisać, ale raczej hobbystycznie. Z zawodu jestem programistą i swoim własnym szefem Smile Na początku nie było łatwo, ale teraz to już z górki i do przodu. Warto na samym początku wyznaczyć jasną granicę między życiem a pracą — ja trochę za dużo pracowałam i odbiło się to na moich relacjach partnerskich. Zadbaj też o fajne miejsce do pracy, tak by nikt Ci nie przeszkadzał. Tyle z ważnych rzeczy organizacyjnych. Z bardziej formalnych to sprawdzaj przyszłych zleceniodawców, zanim nawiążesz współpracę. Ja sprawdzam firmy w BIG. Poczytaj sobie tutaj, jak i dlaczego warto to zrobić https://erif.pl . Powodzenia!
Olaaa90 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Wrz 06, 2017 8:59
Posty: 207
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 8:18    Temat postu: Re: Wolny zawód

Jak się już jest trenerem, to trzeba zadbać o znalezienie klientów. A wiadomo, że w dzisiejszych czasach bez zaistnienia w sieci jest to bardzo trudne. Ja czytałam, że fajne i pomocne jest rejestrowanie się w katalogach i bazach. No i tak trafiłam pod ten adres: https://lepszytrener.pl/trening-personalny
Polecam wszystkim zajrzeć - rejestracja jest darmowa, a ja od razu mam więcej klientów i klientek Smile
Ivoo_88 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Pon Sty 15, 2018 16:23
Posty: 16
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lut 09, 2018 11:42    Temat postu: Re: Wolny zawód

Na tym blogu praca-podlaskie.pl jest sporo informacji na temat dotacji na rozkręcenie własnej działalności itp. Moim zdaniem blog przydatny osobom poszukującym pracy i tym którzy chcą coś swojego otworzyć. A praca freelencera wiadomo, ze ma swoje wady i zalety
_________________
" Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem. Ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"
Anka78 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Śro Wrz 03, 2014 13:57
Posty: 72
Skąd: Miastko

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 18:43    Temat postu: Re: Wolny zawód

Wolny zawód czyli po prostu freelancer. To świetna profesja którą można uprawiać wszędzie. Przykładowo do promocji strony internetowej potrzebny jest odpowiedni freelancer od copywritingu. Taka osoba zajmie się odpowiednio marketingiem szeptanym, co z pewnością przełoży się na pozycjonowanie strony. Nasza firma współpracuje od lat z freelancerem jakim jest agencja e marketingowa New Project z Łodzi http://www.newproject.biz.pl . Oprócz copywritingu wykonują dla nas niezbędne analizy i przygotowują wytyczne dla webmastera.
marcinkowalczuk 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 10, 2019 23:32
Posty: 18
Skąd: Widmo,12

PostWysłany: Śro Lut 13, 2019 22:40    Temat postu: Re: Wolny zawód

Na przykład porady psychologiczne i poradnie to taki temat, dla przykładu: https://abovo.bialystok.pl/czym-jest-psychoterapia/ to nie tylko wolny zawód ale i doskonały specjalista. Jeśli jesteś fachowcem zawsze warto stawiać na swoje Smile
fajnababka 
   

Bywalec


Wiek: 48
Dołączył: Pią Mar 22, 2019 21:50
Posty: 49
Skąd: Łódź Widzew

PostWysłany: Nie Maj 12, 2019 14:45    Temat postu: Re: Wolny zawód

Moim zdaniem podstawa do samodyscyplina. Trzeba też wiedzieć jak zdobywać klientów, a to jest szczególnie trudne.
karollog 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Śro Kwi 24, 2019 13:26
Posty: 26
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Sob Maj 18, 2019 14:06    Temat postu: Re: Wolny zawód

Ja handlowcem jestem slabym chyba ale zdyscyplinować się umiem. Życie mnie tego nauczyło. Trudno więc powiedzieć czy mógłbym wykonywać wolny zawód. W kazdym bądź razie wolę pracować na samodzielnych stanowiskach.
gruszka23 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 11, 2019 6:12
Posty: 253
Skąd: Gdańsk - zaspa

PostWysłany: Czw Sie 08, 2019 3:14    Temat postu: Re: Wolny zawód

fajnababka napisał:
Moim zdaniem podstawa do samodyscyplina. Trzeba też wiedzieć jak zdobywać klientów, a to jest szczególnie trudne.


Dokładnie! Ja sobie bardzo cenię bycie własną szefową. Mam prywatny gabinet ginekologiczny. Klientki przychodzą z polecenia, więc z tym nie mam żadnych problemów. Wiadomo, na początku trzeba było mieć duży wkład własny i zainwestować w profesjonalne fotele ginekologiczne oraz aparat do USG, znaleźć dobre miejsce na gabinet. Trochę samodyscypliny i można działać.
Tinkyn 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Sie 21, 2019 13:19
Posty: 33
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2019 16:14    Temat postu: Re: Wolny zawód

Wolny zawód czy też własna firma to i zalety i wady. Trudno np. wykroić wolny czas na urlop, bo nikt nam za to nie płaci wtedy.
jackwelss39 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Wto Mar 14, 2017 18:11
Posty: 24
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Śro Sty 15, 2020 14:17    Temat postu: Re: Wolny zawód

Ja to jednak jestem zwolennikiem pracy na etacie, dużo mniej na głowieSmile Nie ma problemu z urlopem, nie przejmujesz się niczym, tylko tym żeby chodzić do pracy i robić co masz zrobić. No ale też sporo tu zależy od konkretnego zawodu co nie. Jeżeli nie jesteście zadowoleni ze swojej pracy to takie strony jak https://megapraca.pl/bialystok świetnie się sprawdzą. Znajdziecie tu sporo aktualnych ofert.
nelo22 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Wto Mar 24, 2020 12:43
Posty: 15
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro Mar 25, 2020 17:17    Temat postu: Re: Wolny zawód

ja w obecnej sytuacji szukałam na portalu https://megapraca.pl/praca-zdalna-w-domu/bialystok pracy zdalnej na komputerze przy tłumaczeniach bo jestem po filologii germańskiej więc mogę to robić i na szczęście udało mi się złapać kilka zleceń. warto szukać - praca zdalna też daje fajny pieniądz Smile
DanielaMT77 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Kwi 10, 2017 8:58
Posty: 19
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Pią Mar 12, 2021 15:54    Temat postu: Re: Wolny zawód

Można spróbować, ale dla mnie własna firma to za duże wyzwanie, jednak praca na etacie daje wewnętrzny spokój, przynajmniej ja tak mam. Jak szukasz nowe pracy to zobacz oferty pracy podlaskie na Geopraca.pl. Jak szukałam pracy dla męża to tu było w czym wybierać, przede wszystkim w konkretnych i aktualnych ofertach pracy.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama